Bydgoszcz znajduje się w gronie ważnych lokalizacji w Polsce dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych. W „mieście otwartym na outsourcing” działa ponad 50 centrów usług BPO, SSC, IT, R&D, a liczba miejsc pracy w tym sektorze obecnie wynosi około 12 500, z czego ponad 80% generują usługi IT, tworząc silną lokalną specjalizację. Główni przedstawiciele sektora w mieście rozwijają specjalistyczne procesy biznesowe i realizują projekty dla największych, globalnych firm IT, telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych czy automotive, potwierdzając najwyższy poziom świadczonych usług i kompetencji bydgoskich oddziałów. Coraz prężniej działają tu także centra finansowo-księgowe oraz contact centre.
Na tak dynamiczny wzrost lokalnego sektora BPO/SSC w szybkim tempie odpowiedział także rynek nowoczesnych powierzchni biurowych, których aktualne zasoby wynoszą już 155 000 m2, a w nieodległych planach jest jeszcze kolejne 61 000 m2. Nowe biurowce przyciągają wysokim standardem wykończenia, lokalizacją w centrum miasta, łatwym dostępem do komunikacji publicznej, a także licznymi udogodnieniami technologicznymi czy możliwością zaaranżowania powierzchni według indywidualnych oczekiwań. Nie pozostaje to bez wpływu na atrakcyjność miejsc pracy, oferujących pracownikom podwyższony komfort i bezpieczeństwo.
Rozwój rynku usług biznesowych, jak i obecna sytuacja związana z popularyzacją modelu pracy zdalnej czy hybrydowej w tym sektorze, wpływa również na wzrost zapotrzebowania na biura coworkingowe, umożliwiające elastyczny dobór powierzchni. Mając na względzie ten trend oraz dostrzegając rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie coworkingowe, przedstawiciele miasta podjęli rozmowy z krajowymi i międzynarodowymi dostawcami takich rozwiązań, w efekcie których ich oferta jest już dostępna dla inwestorów w Bydgoszczy.
Dowiedz się więcej o sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w Bydgoszczy.