Obsługa inwestora

Nieodpłatnie świadczymy profesjonalną obsługę projektów inwestycyjnych w mieście w formule „one stop shop”. Pomagamy m.in. w wyszukaniu nieruchomości dopasowanych do indywidualnych wymagań, uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych czy aplikowaniu o dostępne zachęty inwestycyjne. Wspieramy także przedsiębiorców w zakresie badania potencjału lokalnego rynku i nawiązania współpracy z bydgoskim środowiskiem naukowym.

Sprawdź szczegóły, wejdź na zakładkę ZAINWESTUJ W BYDGOSZCZY.

Baza terenów inwestycyjnych

Prowadzimy internetową bazę ofert inwestycyjnych, która zawiera szeroką propozycję terenów i obiektów o różnorodnym przeznaczeniu i wielkości, tak aby przedsiębiorca, bez względu na profil działalności gospodarczej, mógł wybrać dla siebie optymalną nieruchomość. Baza oferuje tereny typu greenfield, brownfield (z gotowymi halami magazynowo-produkcyjnymi) oraz powierzchnie biurowe, w tym open space.

Sprawdź szczegóły, wejdź do BAZY OFERT INWESTYCYJNYCH. 

Baza firm w regionie

Przedsiębiorstwom z Bydgoszczy i terenu wszystkich gmin należących do stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz oferujemy możliwość bezpłatnego zarejestrowania swojej firmy i korzystania z bazy firm w regionie. Celem tego narzędzia jest prezentacja lokalnego rynku, jak również wspomaganie nawiązywania kontaktów biznesowych. Zachęcamy do dodania swojego przedsiębiorstwa do bazy i utworzenia własnego profilu firmy.

Sprawdź szczegóły, wejdź do BAZY FIRM W REGIONIE.

Fundusze na rozwój firmy

Dajemy przedsiębiorcom impulsy oraz realne narzędzia, by mogli się rozwijać. Pomocną dłoń kierujemy w szczególności do działających w regionie mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Oferowane instrumenty wspierają m.in. internacjonalizację, procesy eksportowe, innowacje czy wprowadzanie nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwie. Doradzimy w zakresie różnych form pomocy np. pożyczek unijnych, produktów finansowych Agencji Rozwoju Przemysłu i Banku Gospodarstwa Krajowego, funduszy pożyczkowych/poręczeniowych, czy dofinansowania udziału w międzynarodowych misjach gospodarczych.

Sprawdź szczegóły, wejdź na zakładkę ROZWIJAJ BIZNES W BYDGOSZCZY.

Szkoła biznesu

Przez cały rok zapraszamy na dziesiątki bezpłatnych szkoleń i konferencji, m.in. z zagadnień prawnych, księgowych, HR, marketingu, zarządzania i miękkich kompetencji biznesowych. Uczestnicy mogą liczyć na wskazówki odnośnie prowadzenia działalności i dostępnego wsparcia, jak też na wymianę doświadczeń i networking. Często to cenny impuls do rozwijania swojego biznesu.

Sprawdź aktualne szkolenia, wejdź na zakładkę WEŹ UDZIAŁ.

Wsparcie dla start-upów

Pobudzamy ducha przedsiębiorczości na lokalnym rynku, oferując instrumenty, które kompleksowo wspierają osoby planujące rozpocząć swoją przygodę z biznesem. Cyklicznie organizujemy spotkania z przedsiębiorczością, symulacje prowadzenia biznesu oraz warsztaty z rejestrowania działalności gospodarczej, opracowania modelu biznesowego czy tworzenia biznesplanu. Umożliwiamy zdobycie inspiracji i niezbędnej wiedzy dla start-upów, wymianę doświadczeń czy nawiązanie tak ważnych w biznesie kontaktów. Wokół naszych inicjatyw, wspólnie z ich odbiorcami, aktywnie budujemy bydgoską społeczność start-upową.

Sprawdź szczegóły, wejdź na zakładkę ZOSTAŃ PRZEDSIĘBIORCĄ.

Informacje biznesowe zawsze pod ręką

Dbamy o to, by przedsiębiorcy w Bydgoszczy i regionie mieli łatwy dostęp do informacji przydatnych w prowadzeniu własnego biznesu. O możliwościach uzyskania wsparcia, istotnych zmianach prawnych czy ciekawych wydarzeniach dla przedsiębiorców i osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej informujemy w cotygodniowych newsletterach BARR, na stronie www.barr.pl, a także w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Twitter). Nasza biznesowa baza wiedzy dociera już do tysięcy odbiorców – dołącz do nich, by być na bieżąco! Sprawdź Newsy.

Nasza oferta

w języku migowym