W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Kolejny raz Regionalnym Koordynatorem wydarzenia została Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. ŚTP to międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

 

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej ilości firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Włączyć się w projekt jako uczestnik można wyszukując interesujące nas wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

Pragniesz wziąć udział w szkoleniu, wykładzie albo konferencji?

Sprawdź mapę wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

 

“W tym roku chcemy pokazać nie tylko Polakom, ale i naszym koleżankom i kolegom zza granicy, że polska gospodarka to nie tylko węgiel czy jabłka. Podczas tegorocznej edycji ŚTP pokażemy zaskakujące przykłady polskiej przedsiębiorczości z wszystkich zakątków naszego kraju. Przez ostatnie 10 lat polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój szczególnie małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się o najlepszych z nich i korzystali z ich oferty.

 

– mówią Justyna Politańska-Pyszko i Maria Drwięga z zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dziesiąta edycja ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Włocławka, Prezydenta Grudziądza i Prezydenta Miasta Inowrocławia. Projekt wspierają m.in. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Konferderacja Lewiatan, Kredytmarket.

 

Wśród licznych regionalnych partnerów znaleźli się: AIP Bydgoszcz, Kancelaria Centrum Prawa, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Lokalna Grupa Działania  „Gminy Powiatu Świeckiego”, Nokia, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy, Pracodawcy Pomorza i Kujaw, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Starówka Office – Przestrzeń dla biznesu, Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, Wyższa Szkoła Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

 

Regionalny patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal Bydgoszcz.pl, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Metropolia Bydgoska.pl, Radio Pik oraz TVP3 Bydgoszcz.

Wszystkich informacji udziela Maciej Górecki: maciej.gorecki@barr.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów, organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2016 roku w ŚTP włączyło się  4100 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 4000 wydarzeń, w których wzięło udział 120 000 uczestników.

 

Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Fb: https://www.facebook.com/GEW.Poland/

Twitter: https://twitter.com/GEWPoland

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnościach i wydarzeniach organizowanych przez BARR, zapisz się do newslettera

email marketing powered by FreshMail