Data wydarzenia: 08.09.2015, 17:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

W dniach 8-10 września 2015 r. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy we współpracy z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego, organizują „Akademie Biznesu AIP Bydgoszcz”. Akademia Biznesu AIP jest skierowana na młodych startupowców oraz osoby, które dopiero myślą o założeniu swojego biznesu.

 

Celem Akademii jest promowanie idei przedsiębiorczości wśród mieszkańców, zachęcenie do założenia własnego biznesu oraz edukowanie młodych przedsiębiorców przez zaproszonych ekspertów. Akademia jest podzielona na trzy części.

 

Akademia BiznesuW pierwszym dniu zatytułowanym „Przekuj pasję w biznes” będą mieli wystąpienia:

  • Michał Wojtyna – „Od idei do biznesu. Jak zweryfikowaliśmy nasz pomysł na startup.”,
  • Marzena Cholerzyńska – „Odkryj w sobie potencjał na otwarcie firmy”.

 

Dzień drugi:

  • „Inspiruj się od najlepszych – im się udało”. Katarzyna Wardzała oraz Rafał Bełka będą mówić o możliwościach, pułapkach oraz zagrożeniach wynikających z prowadzenia własnego biznesu i dlaczego warto odważyć się na założenie firmy.

 

W dniu trzecim, „Kontroluj swój portfel. Czyli pomysł chłonny na środki”, wystąpienia będą mieli:

  • Joanna Poziemska – „Świetny pomysł kontra brak kapitału – jak najlepiej sfinansować swoje przedsięwzięcie?”
  • Wojciech Świtała – „Zarządzanie swoimi finansami. Kiedy oszczędzać, kiedy inwestować.”

 

Akademia Biznesu AIP Bydgoszcz realizowana jest w ramach „Szkoły Biznesu” Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego będzie odbywać się w godzinach 17:00-20:00 przy ulicy Mennica 6 w Bydgoszczy. Wstęp na Akademię jest bezpłatny i dla wszystkich chętnych. Obowiązują zapisy, istnieje możliwość zapisania się na poszczególny dzień.

 

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje niekomercyjny projekt pn. „Szkoła Biznesu”, który wspiera przedsiębiorczość w Bydgoszczy, poprzez organizację szkoleń, warsztatów i seminariów, rozwijając kompetencje osobiste oraz zawodowe przedsiębiorców, pracowników i osób, które zamierzają założyć własną firmę. Ideą tego projektu jest umożliwienie przedsiębiorcom, jak i ich pracownikom dokształcanie się oraz rozwijanie w dziedzinach związanych z zarządzaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Celem organizowanych przez BARR spotkań jest połączenie praktyki z doświadczeniem i teorią.

 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) Bydgoszcz są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla start-upów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki.

 

Wszelkich informacji udzielają:
Karolina Nowakowska – karolina.nowakowska@inkubatory.pl

Paweł Tomaszewski – pawel.tomaszewski@inkubatory.pl

Translate »