Data wydarzenia: 04.02.2016, 11:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie
[well anim=”” boxbgcolor=””]

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Kujawsko-Pomorskie Firmy Rodzinne (regionalny oddział Inicjatywy Firm Rodzinnych) zapraszają na kolejne bezpłatne spotkanie dla Firm Rodzinnych w Bydgoszczy. Tym razem przede wszystkim dla ich właścicieli!

Jak napisać dobry testament?

Testament jako podstawowe zabezpieczenie w sytuacji nagłej sukcesji w firmie rodzinnej.

 

Początek roku  to czas wielu noworocznych postanowień i porządkowania spraw, które często odkładaliśmy dotąd na później. Jedną z nich jest pisanie testamentu, który zwłaszcza w przypadku firm rodzinnych może stać się dla nich „być lub nie być” w sytuacji nagłej i niezaplanowanej sukcesji. Do pisania testamentu większość ludzi zabiera się raczej niechętnie. Czynność ta kojarzy nam się z „ostatnią wolą” i „łożem śmierci”, od których chcielibyśmy jak najdłużej trzymać się z daleka. Przecież ciągle czujemy się świetnie, mamy dużo sił i pomysłów na kolejne przedsięwzięcia. Tymczasem wiemy dobrze, że życie przynosi różne niespodzianki. Dobrze sporządzony testament może oszczędzić rodzinie zmarłego przedsiębiorcy wielu kłopotów i zmartwień, zaś firmie pomóc w przetrwaniu trudnych chwil związanych ze śmiercią właściciela.

 

Jak przygotować Projekt Sukcesji dla swojego biznesu? Jak napisać testament (będący jednym z etapów tego projektu), jakie są jego rodzaje, wymogi formalne co do jego przygotowania? Co powinniśmy przemyśleć, aby sporządzić go jak najbardziej sprawiedliwie?  Na te pytania (przy pysznych pączkach domowej roboty) przedstawiciele i właściciele firm rodzinnych będą mogli zdobyć odpowiedzi w trakcie kolejnego spotkania mentoringowego w ramach kujawsko-pomorskiego sieciowania. To cykl spotkań, podczas których odwiedzamy się w naszych firmach rodzinnych i uczymy się od siebie nawzajem zgodnie z maksymą „Firmy Rodzinne dla Firm Rodzinnych”.

 

Tym razem gospodarzem będzie kancelaria, a zarazem firma rodzinna „LEX” specjalizująca się w sukcesji, sprawach spadkowych i sporządzaniu dobrych testamentów. Więcej informacji: www.kf-lex.pl

 

Po spotkaniu będzie również okazja do indywidualnych konsultacji.

 

Spotkanie odbędzie się 4 lutego 2016 r. w godz. 11:00 – 13.30 w Bydgoszczy przy ul. T. Kościuszki 27A, piętro VII.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny dla firm rodzinnych.
Z uwagi na uwarunkowania lokalowe ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Prosimy o rejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1fPO83ROKxpmT0sFy1tlq0YDwCgAX-m6n_HGkcGsJja4/viewform?usp=send_form

Translate »