Data wydarzenia: 28.11.2016, 11:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz firma KPMG mają przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. „Bezpieczne podatki w transakcjach z zagranicą. Jak rozliczać CIT i VAT przy sprzedaży i zakupach”,  które odbędzie się dnia 28 listopada  2016 r. w godz. 11.00 – 13.30 w budynku Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ul. Mennica 6.

Nasza rzeczywistość gospodarcza cechuje się wysokim poziomem obrotów handlowych z kontrahentami zagranicznymi. Polscy przedsiębiorcy obecni są na wielu światowych rynkach, zarówno sprzedając, jak i nabywając towary oraz usługi. Dynamiczny handel zagraniczny to także wyzwanie podatkowe – bezpieczne i korzystne rozliczanie podatku dochodowego (CIT) oraz podatku od towarów i usług (VAT).

 

Nasze seminarium ma na celu przedstawienie najważniejszych, skonkretyzowanych informacji o podatkach w handlu z kontrahentami zagranicznymi. Powiemy o tym, jak opodatkowana jest taka sprzedaż, jakie dokumenty należy posiadać oraz kiedy i jak rozliczać zagraniczne zakupy i płatności. Zwrócimy uwagę na szczególne zasady opodatkowania specyficznych transakcji. Omówimy istotny problem, jakim są oszustwa podatkowe w VAT – jak je identyfikować i jak się przed nimi bronić.

 

Prezentacja oparta będzie na naszych praktycznych doświadczeniach, a także bieżącym orzecznictwie sądowym i stanowisku organów podatkowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu rezerwacji miejsca uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Translate »