Data wydarzenia: 24.01.2017, 9:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości zapraszają Państwa na bezpłatne certyfikowane szkolenie pt. „Vademecum ochrony danych osobowych – praktyczne szkolenie od podstaw oraz warsztaty dla administratorów danych i ABI”, które odbędzie się dnia 24 stycznia 2017 r., w godz. 9.00 – 16.00 w budynku Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przy ul. Unii Lubelskiej 4C.

Celem szkolenia jest zapoznanie osób nieposiadających lub posiadających podstawową wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych z wymogami wynikającymi z obowiązujących w tym zakresie przepisów oraz wytycznych i interpretacji GIODO. W trakcie szkolenia uczestnicy zostaną zaznajomieni z najważniejszymi regulacjami prawnymi z zakresu ochrony danych osobowych, niezbędną i wymaganą prawem dokumentacją, zasadami jej tworzenia oraz wdrażania, a także z zasadami tworzenia procedur ochrony danych osobowych w jednostce czy przedsiębiorstwie. Szkolenie obejmuje także omówienie ostatnich zmian w przepisach, nowe regulacje dotyczące ABI, a także zmiany planowane na lata 2017/2018.

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się:

  • jak stworzyć dokumentację wymaganą przepisami prawa i co powinna ona zawierać;
  • jaka powinna być treść upoważnienia do przetwarzania danych osobowych, kto powinien je wydawać i gdzie je przechowywać;
  • kiedy mamy do czynienia z powierzeniem przetwarzania danych osobowych i jak opracować umowę o powierzeniu przetwarzania danych osobowych;
  • jak należy wdrożyć wymagane prawem rozwiązania organizacyjne;
  • jakie obowiązki spoczywają na ABI;
  • jaką odpowiedzialność przewidują przepisy i kto za co odpowiada.

Program  szkolenia:

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców, biur rachunkowych, biur kadrowych, osób pełniących funkcję ABI w jednostkach.

 

Szkolenie poprowadzi pani Maja Grzegorczyk – wykładowca Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, radca prawny, specjalista prawa pracy, trener z wieloletnim doświadczeniem, które przekłada się na umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień prawnych.

W razie pytań, prosimy o kontakt z panią Karoliną Nowakowską, tel.: (52) 58 58 459

e-mail: karolina.nowakowska@barr.pl.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia otrzymają certyfikat uczestnictwa.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu rezerwacji miejsca uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Translate »