Data wydarzenia: 16.11.2021, 9.00-12.30
Miejsce: online
Kategoria: szkolenie
16.10 loga

Eksport na świecie - Chiny, Indie i Azja Południowo-Wschodnia

Dla kogo?

Szkolenie ma charakter otwarty. Dedykujemy je w szczególności podmiotom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Cele szkolenia

 • zapoznanie się z aspektem kulturowym eksportowania do Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej, w tym także charakterystyka kontaktów biznesowych na rynku amerykańskim,
 • zapoznanie się uczestników z metodami i sposobami nawiązywania współpracy z importerami na rynku Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej,
 • przedstawienie studium przypadku prowadzenia działalności eksportowej na rynku Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej,
 • poznanie prawnych i podatkowo-księgowych wymogów wprowadzenia produktów/usług do Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej,
 • omówienie najbardziej atrakcyjnych dla eksporterów branż na rynku Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej.

Agenda

9:00–9:15 – prezentacja wprowadzająca BARR

9:15–10:15 – I Blok tematyczny – nawiązywanie relacji z kontrahentami z Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej

 1. Omówienie kultury biznesu w Azji i zasad jakimi charakteryzuje się kontakt biznesowy na tym rynku.
 2. Omówienie zasad i sposobów komunikacji z klientami z Azji w tym cold calling, telemarketing, social selling oraz komunikacja personalna przez LinkedIN.
 3. Przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

10:15-11:15 – II Blok tematyczny – badanie rynku

 1. Przed rozpoczęciem aktywnego poszukiwania klientów na rynku lub od razu wprowadzeniem produktu, kluczowym jest by dobrze zbadać rynek i obecną na nim konkurencję. Przedstawione zostaną najważniejsze elementy, które należy poznać by nie popełnić kosztownych błędów, np. kanały promocji i dystrybucji.
 2. Omówienie case study (studium przypadku) wejścia na rynek azjatycki.

11:15-11:30 – przerwa

11:30-12:30 – III Blok tematyczny – zagadnienia prawne i podatkowo-księgowe

 1. Omówienie formalności celnych, wysokości cła od danych towarów oraz wymaganych dokumentów eksportowych.
 2. Przedstawienie informacji dotyczących transportu towarów na teren Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej.
 3. Wskazanie i omówienie branż z największym potencjałem na rynku azjatyckim, w tym także branż gdzie import do Azji jest znaczny.
 4. Elementy stanowiące przygotowanie do udziału w wyjazdach na międzynarodowe imprezy o charakterze targowo-wystawienniczym.

12:30 – sesja pytań i odpowiedzi wg potrzeb uczestników wydarzenia

Informacje o prelegencie

SERGIUSZ KUCZYŃSKI

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie handlu zagranicznego i logistyki międzynarodowej. Ukończył Wydział Politologii UMCS w Lublinie ze specjalizacją Stosunki Międzynarodowe a także studia podyplomowe z Handlu Zagranicznego w Lubelskiej Szkole Biznesu.

W Zakładzie Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii UMCS w Lublinie napisał i z wyróżnieniem obronił rozprawę doktorską pod tytułem „Polska dyplomacja gospodarcza na początku XXI wieku”.

Pracował w dziale eksportu Firmy Cukierniczej „Solidarność”, „Intrall Polska”, „Cormay”. Odbywał praktyki zawodowe w dziale zarządzania jakością firmy „Nordgetreide” GmbH w Lubece w Niemczech. Posiada certyfikat Quality Management Officer wydany przez RW TÜV, Essen. Prowadził własną agencję handlu zagranicznego. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki „Europejska Grupa Wermikulitowa”.

Wieloletni wykładowca Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie na kierunku Logistyka. Prowadzi zajęcia z logistyki międzynarodowej i handlu zagranicznego. Opiekun studiów                   i wykładowca na studiach podyplomowych „Menedżer Logistyki” w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Posiada certyfikat European Senior Logistician (ESLog) Europejskiego Stowarzyszenia Logistyków, ELA. Członek Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML). Współpracował z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP S.A.) w charakterze eksperta ds. internacjonalizacji MŚP.

Podczas licznych szkoleń uczy przedsiębiorców jak zaistnieć i rozwinąć skrzydła na rynku azjatyckim oraz przygotować się do eksportu na rynki Azji.

Ponadto, szkoli również w zakresie efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej na rynku azjatyckim, a także nawiązywania współpracy handlowej na tym rynku.

Prowadzi zajęcia przygotowujące do certyfikacji zawodowej logistyków na poziomie EJLog (European Junior Logistician, ELA), Logistyk/spedytor w systemie VCC.

Pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych na specjalnościach technik-logistyk i technik-spedytor.

Aktualnie zaangażowany w realizację projektów szkoleniowo-doradczych dotyczących logistyki, handlu zagranicznego i lean management.

Prowadził szkolenia i warsztaty dla pracowników działów logistyki, zakupów, sprzedaży takich firm jak Philip Morris International, JUKI Central Europe, VALEO, Korona Candles S.A., Johnson Controls i wielu innych.

Jak przebiegać będzie rejestracja na szkolenie?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu wypełniają formularz zgłoszenia online, dostępny na dedykowanej stronie internetowej danego szkolenia. Po rejestracji na dane szkolenie, pracownik BARR przekaże drogą mailową (na wskazany podczas rejestracji adres) instrukcję logowania i link do szkolenia.

Organizator

Szkolenie online realizowane jest przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o., w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz, w ramach projektu pn. „Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, nr projektu RPKP.01.05.02-04-0001/18.

Podziel się z innymi:
Translate »