Data wydarzenia: 25.04.2017
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

Na tego typu wydarzenie przedsiębiorcy z branży tworzyw polimerowych i produkcji form czekali od dawna. W Bydgoszczy – sercu polskiej doliny narzędziowej – w dniach 25-27 kwietnia odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. Przetwórstwo tworzyw polimerowych i produkcja form wtryskowych to jedna z branż polskiego przemysłu, która odnotowuje najwyższą dynamikę. Na niespełna 4 miesiąc przed inauguracją Targów udział w nich potwierdziło wiele firm, zainteresowanych prezentacją ofert w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych w Polsce.

Nowa arena biznesu

Region kujawsko-pomorski od lat ma w Polsce i Europie silną reprezentację przedsiębiorstw z dziedziny wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych. Na taki obiekt, jak Bydgoskie Centrum  Targowo-Wystawiennicze, firmy z branży przetwórczej i narzędziowej czekały od dawna. Dziś jest on jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce.  Zakończenie budowy było naturalnym impulsem do zorganizowania targów kooperacyjnych dla branży narzędziowo-przetwórczej pod nazwą INNOFORM. Przestronne, wykonane według światowych trendów Centrum zapewni najwyższy poziom targowych spotkań. Do dyspozycji gości zostanie oddane obszerne lobby, hala wystawiennicza z nieograniczoną słupami konstrukcyjnymi przestrzenią o powierzchni 11.000 m2. System kanałów medialnych, nośność podłogi – 100 kPa/m2 –  oraz przestronne bramy wjazdowe do hali umożliwiają łatwy montaż i demontaż ponadgabarytowych i ciężkich eksponatów.

Wszystko dla narzędziowców

Udział w Targach wezmą przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy: narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych. Zainteresowanie udziałem w targach wykazały m.in. firmy dostarczające normalia (FCKP BYTÓW, HASCO, A.MARCINIAK OT, MEUSBURGER) i stal (OBERON Robert Dyrda, MULTISTAL & LOHMANN, SCHMOLZ+BICKENBACH), dostawcy obrabiarek CNC (ABPLANALP, APX TECHNOLOGIE, MEXIM), dostawcy narzędzi specjalistycznych (DOLFAMEX, PAFANA, NS TOOLS, MS SPINEX, TECHNAR, WEDCO, KONEK) i pomiarowych (OBERON 3D, FAKTOR, ZOLLER). Nie powinno zabraknąć przetwórców i dostawców urządzeń wspomagających produkcję z tworzyw sztucznych. Silną reprezentację stanowić będą członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym takie narzędziownie jak NOVUMPLAST, KLG, GRAFORM, SHAPERS’ POLSKA czy ZN EKOPLAST.

Siła w kooperacji

Ścisła współpraca pomysłodawcy i współorganizatora targów – Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, organizatora wykonawczego – Targów w Krakowie Sp. z o.o. oraz przedsiębiorców zaowocuje wydarzeniem, na które zarówno producenci jak i odbiorcy tego typu produktów czekali od dawna.

– Nie bez powodu INNOFORM nazwaliśmy targami kooperacyjnymi. Chcielibyśmy, aby cykliczna impreza była nie tylko miejscem, gdzie można zobaczyć, co oferują firmy z naszej branży, ale przede wszystkim okazją do nawiązania współpracy, znalezienia kooperantów, podwykonawców, klientów, uruchomienia wspólnych innowacyjnych projektów – zapowiada Katarzyna Meger, Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, pomysłodawcy wydarzenia.

Imprezie towarzyszyć będą konferencje, podczas których eksperci zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów INNOFORM zapewni Bydgoski Klaster Przemysłowy. O kwestie organizacyjne i techniczne zadbają specjaliści z EXPO Kraków – doświadczonego  i cenionego organizatora targów o tematyce przemysłowej.

– Nie ograniczamy się tylko do Krakowa – chętnie poszerzamy horyzonty i staramy się popularyzować targi jako narzędzie marketingowe wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Dokładnie tak było w przypadku Bydgoszczy – miasta o długiej historii przemysłowej. Mam nadzieję, że poprzez połączenie naszego doświadczenia z merytorycznym wkładem klastra i niezwykłym potencjałem miejsca targi INNOFORM na stałe wpiszą się w wiosenny kalendarz imprez przemysłowych – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Duże zainteresowanie Wystawców i zwiedzających pierwszą edycją INNOFORM pozwala założyć, że targi dla branży narzędziowo-przetwórczej staną się imprezą cykliczną. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.innoform.pl

Program towarzyszący Targom

KONFERENCJA NARZĘDZIOWO-PRZETWÓRCZA

ORGANIZATOR: BYDGOSKI KLASTER PRZEMYSŁOWY

25-26 kwietnia 2017 r.

 

25 kwietnia 2017 r.

 1. BLOK NARZĘDZIOWY
 2. Optymalizacja odkształceń wyprasek z wykorzystaniem symulacji procesu wtrysku, FADO Sp. o.o.
 3. Innowacyjne rozwiązania systemów gorącokanałowych do produkcji wyprasek wielokomponentowych oraz wytwarzanych z tworzyw technicznych, Mold-Masters Europe GmbH A MILACRON Company
 4. Minimalizacja naprężeń w konstrukcji form wtryskowych, HASCO Polska Sp. z o.o.
 5. Najnowsze narzędzia TaeguTec do obróbki skrawaniem form wtryskowych i matryc, KONEK PSN Sp.j.
 6. Kontrola jakości i utrzymanie w ruchu wkładek z chłodzeniem konformalnym, FADO Sp. z o.o.
 7. Zjawiska termiczne zachodzące w systemach gorącokanałowych, WADIM PLAST Narojek Sp.j.
 1. BLOK PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH
 2. BADANIA – NARZĘDZIA – TECHNOLOGIE – oferta badawcza jednostek B+R zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym
 3. Odlewanie próżniowe jako niskobudżetowe rozwiązanie dla produkcji małoseryjnej, ARRK Shapers’ Polska Sp. z o.o.
 4. Koncepcja sustainability w przetwórstwie tworzyw sztucznych, Hanplast Sp. z o.o.
 5. RoboINNOWACJE firmy FANUC dla branży narzędziowo-przetwórczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, Fanuc Polska Sp. z o.o.
 6. Przetwórstwo kompozytu polimerowo-drzewnego z dodatkiem napełniacza mineralnego, Hanplast Sp. z o.o.

26 kwietnia 2017 r.

 1. BLOK TEMATÓW OGÓLNYCH
 2. Promocja gospodarcza Bydgoszczy, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego
  z o.o.,
 3. Najnowsze rozwiązania technologiczne dla poprawy indywidualnego bezpieczeństwa pracowników w pracy, HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe sp. z o.o.
 4. Jak wdrażać nowe rozwiązania, kiedy pracownicy reagują na nie oporem, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang
 5. Dotacje unijne dla branży narzędziowej – już dziś sięgnij po bezzwrotne środki, EDORADCA sp. z o.o. sp.k.
 6. Jak zaciekawić klienta naszą ofertą, kiedy taką samą proponuje mu wielu, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang

Koszty

Udział w konferencji jest bezpłatny w ramach biletu wstępu na targi. Wymagana rejestracja na www.innoform.pl/rejestracja

Rejestracja udziału w konferencji

W celu zgłoszenia udziału w konferencji należy do dnia 14.04.2017 r. wysłać dane uczestnika na adres: bkp@klaster.bydgoszcz.pl

[tblock title=”Giełda kooperacyjna podczas Międzynarodowych Targów INNOFORM w Bydgoszczy”]

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Bydgoski Klaster Przemysłowy, serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej, towarzyszącej Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, która odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniach?

                                                               

Giełda Kooperacyjna daje możliwość i szansę do zaprezentowania oferty produktowej, technologicznej bądź badawczej, nie tylko partnerom krajowym, ale przede wszystkim zagranicznym. Spotkania tego typu często owocują nawiązaniem długotrwałej współpracy o charakterze międzynarodowym.

Na czym polega giełda kooperacyjna?

 1. Uczestnicy w formularzu rejestracyjnym on-line określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać,
 2. Dane zarejestrowanych firm na bieżąco umieszczane są w katalogu on-line na stronie giełdy (każdego dnia w katalogu pojawiają się nowe firmy!)
 3. Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru partnerów, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy,
 4. 26 kwietnia 2017 r., przy ponumerowanych stolikach, odbywają się serie uprzednio zaaranżowanych 30-minutowych spotkań pomiędzy dobranymi w pary firmami.

Koszty

Udział w Giełdzie Kooperacyjnej jest bezpłatny dla uczestników Targów.

Rejestracja

W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy do dnia 10.04.2017 r. zarejestrować firmę za pośrednictwem systemu talkB2B.

Podczas spotkań kooperacyjnych, otrzymają Państwo zaktualizowaną wersję harmonogramu rozmów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z organizatorami:

Ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., tel.: (56) 699 54 83; email: een@tarr.org.pl

lub

z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego: Marcin Przybylski, tel.: +48 785 150 558;  marcin.przybylski@barr.pl.

Translate »