Data wydarzenia: 24.04.2018, 8:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

Giełda kooperacyjna podczas II Międzynarodowych Targów INNOFORM w Bydgoszczy

 

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Bydgoski Klaster Przemysłowy, serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej, towarzyszącej II Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, która odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00 – 15.30 na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniach?

Giełda Kooperacyjna daje możliwość i szansę do zaprezentowania oferty produktowej, technologicznej bądź badawczej, nie tylko partnerom krajowym, ale przede wszystkim zagranicznym. Spotkania tego typu często owocują nawiązaniem długotrwałej współpracy o charakterze międzynarodowym.

 

Na czym polega giełda kooperacyjna?

 

 1. Uczestnicy w formularzu rejestracyjnym on-line określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać,
 2. Dane zarejestrowanych firm na bieżąco umieszczane są w katalogu on-line na stronie giełdy.
 3. Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru partnerów, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy,
 4. 25 kwietnia 2018 r., przy ponumerowanych stolikach, odbywają się serie uprzednio zaaranżowanych 30-minutowych spotkań pomiędzy dobranymi w pary firmami.

 

Koszty

 

Udział w Giełdzie Kooperacyjnej jest bezpłatny.

 

Rejestracja

 

W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy do dnia 15.04.2018 r. zarejestrować firmę za pośrednictwem systemu talkB2B lub wklejając do przeglądarki link https://innoform-2018.b2match.io/.

 

Podczas spotkań kooperacyjnych, otrzymają Państwo zaktualizowaną wersję harmonogramu rozmów.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z organizatorami:

 

Ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.:

 

Miłosz Warachewicz , milosz.warachewicz@tarr.org.pl +48 (56) 699 54 80

lub

 

Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego: Marcin Przybylski, tel.: +48 785 150 558;  marcin.przybylski@barr.pl.

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM 2018

 

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza do udziału w 2. Międzynarodowych Targach Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą w dniach 24-26 kwietnia 2018 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Organizatorami wydarzenia są: Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o.

 

Województwo kujawsko-pomorskie uznawane jest za polską dolinę narzędziową, w której funkcjonuje kilkaset przedsiębiorstw zajmujących się produkcją narzędzi do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz samym przetwórstwem. Nic więc dziwnego, że właśnie w jego stolicy zadebiutowały Targi INNOFORM. Podczas I edycji Targów swoją ofertę przedstawiło na nich 250 producentów i dystrybutorów narzędzi i urządzeń z całego Świata.

 

Zakres branżowy Targów:

 • narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych: formy wtryskowe, formy rozdmuchowe, głowice wytłaczarskie, formy do przetwórstwa gumy;
 • narzędzia skrawające do obróbki metali;
 • technologie, urządzenia i materiały do inżynierii odwrotnej;
 • technologie, obrabiarki i urządzenia do obróbki ubytkowej, łączenia i powlekania metali;
 • technologie, maszyny i urządzenia do obróbki powierzchniowej i wykańczającej; przetwórstwo tworzyw sztucznych;
 • materiały, surowce: stale, półfabrykaty, siłowniki, normalia, osprzęt elektryczny;
 • środki smarujące, chłodziwa i ich komponenty;
 • przyrządy i urządzenia kontrolno-pomiarowe; oprzyrządowanie technologiczne;
 • modelowanie, wizualizacja i symulacja procesu wtryskiwania;
 • specjalistyczne oprogramowanie CAD/CAM/CAE
 • wyposażenie zakładów przemysłowych;
 • automatyzacja i robotyzacja produkcji;
 • recykling;
 • logistyka;
 • usługi.

 

Podczas pierwszej edycji targów odbyła się Giełda Kooperacyjna, w ramach której przeprowadzono 70 spotkań pomiędzy 45 uczestnikami z Polski, Niemiec i Estonii. Była to niezwykle skuteczna forma nawiązania nowych kontaktów i prezentacji możliwości parków maszynowych i nowych technologii. Organizatorami Giełdy byli: Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, zorganizowana przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz jego członków. Uczestniczący w niej specjaliści podkreślali bardzo wysoki poziom merytoryczny wykładów oraz niezwykle interesujący zakres tematyczny.

 

Bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta Wystawców, premiery maszyn oraz prezentacja innowacyjnych technologii podczas poprzedniej edycji targów, przełożyły się na imponujące zainteresowanie Zwiedzających. Wśród Gości pojawili się przedsiębiorcy nie tylko z Polski, ale i z całej Europy, m.in. z Niemiec, Włoch, Szwajcarii, a także z najdalszych zakątków Świata, m.in. Japonii, USA czy Tajwanu. Ponad połowa z nich stanowili przedstawiciele branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji narzędzi oraz firm zajmujących się obróbką metali. Atutem targów była również znakomita frekwencja osób decyzyjnych (właścicieli, dyrektorów i prezesów firm), które stanowiły 55% wszystkich Zwiedzających.

 

Strona www:
www.innoform.pl

 

Data:

24-26 kwietnia 2018 roku

 

Miejsce:
Bydgoskie Centrum Targowo – Wystawiennicze
Gdańska 187, 85-674 Bydgoszcz

 

Kontakt:

Beata Łoś Komisarz Targów
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
+48 501 691234, los@targi.krakow.pl

 

Piotr Wojciechowski
Dyrektor Bydgoskiego Klastra Przemysłowego
+48 519 111923, dyrektor@klaster.bydgoszcz.pl

Translate »