25-28 lutego br. w Poznaniu odbywają się Targi MEBLE POLSKA 2020, które stanowią jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji polskiego eksportu mebli i zaliczane są do grona najważniejszych biznesowych imprez targowych branży meblowej na świecie. To możliwość zapoznania się z najnowszymi kolekcjami, spotkania liderów rynku i zawarcia kontraktów z producentami z Polski i krajów sąsiednich. Wydarzenie jest też okazją do promowania w tym gronie potencjału inwestycyjnego Bydgoszczy.
Tradycyjnie, targom towarzyszą biznesowe Targi Wnętrz Home Decor oraz wydarzenie ARENA DESIGN – pod hasłem Slowness, które gości gwiazdy designu z całego świata. Tegoroczną nowością jest cykl dyskusji panelowych na Scenie Marki poświęcony wyzwaniom stojącym aktualnie przed polskim meblarstwem.
Łącznie na terenie targów, w 11 pawilonach, swoją ofertę przedstawia około 500 firm i marek. W targach tych chętnie uczestniczą też firmy zagraniczne, głównie z Europy Wschodniej, które chcą w ten sposób dotrzeć do kupców meblowych z całego świata. Oprócz mebli z płyty meblowej można zobaczyć także produkty wytwarzane z litego drewna, meble tapicerowane i materace, w produkcji których Polska jest światowym liderem oraz inne meble z segmentu high-end.
Polskie wzornictwo staje się coraz bardziej rozpoznawalne na międzynarodowych rynkach. Zaskakuje pomysłowością i odwagą. Dlatego w ramach wydarzenia ARENA DESIGN można zobaczyć dwie nowe ekspozycje prezentujące najlepsze polskie projekty: FORMY PRZYSZŁOŚCI – STREFĘ POLSKICH PROJEKTANTÓW oraz strefę WIZJONERZY POLSKIEGO WZORNICTWA. Pierwsza pokazuje najciekawsze projekty polskich projektantów, druga poświęcona jest prezentacji najlepszych polskich marek stawiających na wzornictwo wizjonerskie, odważne i innowacyjne.
Udział w targach reprezentanta Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego był okazją do bezpośrednich rozmów z producentami i przedstawienie potencjału Bydgoszczy jako optymalnego miejsca na inwestycje. Wśród prezentowanych przez Agencję nieruchomości znalazły się tereny inwestycyjne przy ul. Chemicznej/Hutniczej należące do MWiK oraz tereny na obszarze BPPT.