Data wydarzenia: 03.10.2017, 12:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz KPMG zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Nowa ulga podatkowa na prace badawczo-rozwojowe oraz inne możliwości dofinansowania dla przedsiębiorców”, które odbędzie się dnia 3 października 2017 r., w godz. 12.00 – 14.00 przy ul. Unii Lubelskiej 4C (siedziba Bydgoskiej Szkoły Wyższej) w Sali 105.

 

Z początkiem 2016 roku poszerzyła się paleta zachęt dla przedsiębiorców na prowadzenie działalności B+R – wzorcem wielu państw (np. UK, Irlandia, Australia) została wprowadzona ulga podatkowa na prace badawczo-rozwojowe pozwalająca przedsiębiorcom na odliczenie dodatkowych kosztów prowadzonych prac B+R od podstawy opodatkowania. Trwają także prace nad nowelizacją przepisów w celu podniesienia atrakcyjności ulgi od 1 stycznia 2018 r.

 

Seminarium KPMG ma na celu przedstawienie Państwu najnowszych przepisów i zasad korzystania z ulgi na prace B+R. W trakcie seminarium omówimy między innymi obecnie obowiązujące przepisy, zmiany planowane w nowelizacji, a także inne instrumenty wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R w przedsiębiorstwach.

 

W sposób przystępny i praktyczny wyjaśnimy istotę funkcjonowania ulgi, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków leżących po stronie przedsiębiorców oraz obszarów potencjalnego ryzyka.

 

Seminarium jest adresowane do: dyrektorów finansowych, głównych księgowych, wewnętrznych doradców podatkowych (in-house), szefów działów B+R.

Program

Blok 1: Ulga na prace B+R (1h)

  • Omówienie zasad pozyskania ulgi na prace B+R
    • Definicja prac B+R
    • Koszty kwalifikowane
    • Zasady odliczenia
    • Obowiązki dokumentacyjne
    • Wyłączenia
    • Przykładowe zastosowanie
  • Planowane zmiany w przepisach od 1 stycznia 2018 r.

Blok 2: Pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R (0,5h)

  • Wsparcie na prace B+R
    • Źródła wsparcia
    • Poziomy dofinansowania
    • Kryteria wyboru
    • Przykładowe projekty
  • Wsparcie na infrastrukturę B+R
    • Źródła wsparcia
    • Poziomy dofinansowania
    • Kryteria wyboru
    • Przykładowe projekty

Inne źródła wsparcia

Prowadzący:

 

Kiejstut Żagun jest liderem zespołu Ulg i Dotacji KPMG. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w doradztwie podatkowym, jak i świadczeniu usług z zakresu ulg i dotacji dla krajowych i zagranicznych podmiotów. Od lat wspiera przedsiębiorstwa w procesach związanych z przygotowaniem strategii finansowania, co przekłada się na wielomilionowe wsparcie dla podmiotów, z którymi współpracował. Kiejstut posiada doświadczenie w pozyskiwaniu środków z Funduszy Strukturalnych UE, środków krajowych, inicjatyw UE oraz innych źródeł wsparcia inwestycji, prac B+R, działalności innowacyjnej oraz ochrony środowiska. Jest prelegentem na licznych konferencjach i seminariach poświęconych prawu podatkowemu oraz zagadnieniom z zakresu ulg i dotacji oraz uczestnikiem rozmów i konsultacji z instytucjami publicznymi.

 

Bartosz Igielski jest ekspertem w zakresie pomocy publicznej. Do Zespołu Ulg i Dotacji KPMG dołączył w 2007 roku. Doświadczenie zawodowe zdobył doradzając zarówno międzynarodowym koncernom, jak i podmiotom działającym na rynku polskim. Bartosz specjalizuje się w tworzeniu strategii pozyskiwania środków z Funduszy Strukturalnych UE, środków krajowych, inicjatyw UE oraz innych źródeł wsparcia. Posiada także doświadczenie w zakresie audytu, rozliczania dotacji, jak również wprowadzania inwestorów do SSE oraz bieżącego doradztwa przedsiębiorców działających w SSE. Jest autorem wielu analiz i opinii z zakresu pomocy publicznej a także prelegentem na licznych konferencjach, szkoleniach i spotkaniach informacyjnych dla przedsiębiorców i instytucji. Bartosz współpracuje z klientami z sektorów m.in.: teleinformatycznego, motoryzacyjnego, energetycznego, chemicznego, FMCG.

KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi profesjonalne z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. KPMG zatrudnia 174 000 pracowników w 155 krajach. Niezależne firmy członkowskie sieci KPMG są stowarzyszone z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego. Każda z firm KPMG jest odrębnym podmiotem prawa.

 

W Polsce KPMG działa od 1990 roku. Obecnie zatrudnia ponad 1 300 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych szkoleniach osobom, które nie wzięły udziału w szkoleniach, na które dokonały zgłoszenia i nie odwołały swojego uczestnictwa (przynajmniej na dzień przed szkoleniem do godz. 12.00).

W celu rezerwacji miejsca uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Translate »