Data wydarzenia: 18.04.2016, 9:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

Złożoność zagadnień związanych z ochroną danych osobowych często powoduje, że administratorzy bezpieczeństwa informacji (ABI) i administratorzy danych osobowych (ADO), mimo posiadanej wiedzy, nie wiedzą, jak zastosować konkretne rozwiązania w swojej organizacji.

Celem oferowanego Państwu szkolenia jest zapoznanie osób nie posiadających lub posiadających podstawową wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych z wymogami wynikającymi z obowiązujących przepisów oraz wytycznych i interpretacji GIODO.  W trakcie szkolenia uczestnicy zostaną zaznajomieni z niezbędną i wymaganą prawem dokumentacją, zasadami jej tworzenia, a także z zasadami tworzenia procedur ochrony danych osobowych w jednostce czy przedsiębiorstwie. Szkolenie obejmuje także omówienie ostatnich zmian w przepisach, nowe regulacje dotyczące ABI, a także zmiany planowane na lata 2017/2018.

 

W trakcie szkolenia omówione zostaną poniżej wskazane zagadnienia:

 

 • jak stworzyć dokumentację wymaganą przepisami prawa i co powinna ona zawierać;
 • jaka powinna być treść upoważnienia do przetwarzania danych osobowych, kto powinien je wydawać i gdzie je przechowywać;
 • kiedy mamy do czynienia z powierzeniem przetwarzania danych osobowych i jak opracować umowę o powierzeniu przetwarzania danych osobowych;
 • jak należy wdrożyć wymagane prawem rozwiązania organizacyjne;
 • jak należy zgłosić zbiór danych osobowych do GIODO – ćwiczenia;
 • jakie obowiązki spoczywają na ABI;
 • jak dokonywać okresowej kontroli przestrzegania przepisów i procedur;
 • jaką odpowiedzialność przewidują przepisy i kto za co odpowiada.

Pełny program szkolenia znajduje się w załączniku.

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców, wszelkich podmiotów, jednostek i instytucji zobowiązanych do przestrzegania regulacji ochrony danych osobowych, biur rachunkowych, biur kadrowych.

Szkolenie poprowadzi pani Maja Grzegorczyk – radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Szczecinie. Prawnik – praktyk z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Partner zarządzający w Kancelarii „Grzegorczyk Majkowska Bogucki i Partnerzy Radcy prawni i Adwokaci”, z ramienia której świadczy usługi kompleksowej obsługi prawnej zarówno podmiotów gospodarczych, jak i jednostek sektora administracji publicznej. Specjalizuje się w prawie pracy, ochronie danych osobowych oraz ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa, prawie gospodarczym, prawie cywilnym, prawie spółek handlowych. W ramach świadczonych usług bardzo często wspiera ABI w pełnieniu funkcji i wykonywaniu powierzonych zadań. Wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie, opiekun merytoryczny oraz wykładowca wiodący na kierunku „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych”, wykładowca prawa gospodarczego oraz prawa pracy na prestiżowych kierunkach MBA. Trener i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem, które przekłada się na umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień prawnych.

Miejsce i Termin

18 kwietnia 2016r.  w godz. 9.00 – 15.00, w siedzibie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ul. Mennica 6, sala nr 2, parter.


Cena

zgłoszenia do 10.04.2016r. – 299 PLN + 23% VAT

zgłoszenia do 13.04.2016r. – 369 PLN + 23% VAT

 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w szkoleniu dla 1 osoby
 • materiały szkoleniowe, zaświadczenie ukończenia szkolenia
 • poczęstunek podczas przerw

Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację poprzez kwestionariusz


Na podany w kwestionariuszu adres mailowy zostanie wysłana karta zgłoszenia wraz z danymi do dokonania wpłaty.

Translate »