Data wydarzenia: 30.11.2015, 9:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

salaBydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości mają przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. „Ochrona danych osobowych w praktyce”, które odbędzie się dnia 30 listopada 2015 r w godz. 9.00 – 16.00 w budynku Centrum Pracy i Przedsiębiorczości, ul. Mennica 6, sala nr 2, parter.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych oraz przekazanie praktycznej wiedzy pozwalającej na prawidłowe stosowanie jej przepisów w prowadzonej działalności gospodarczej. Z kontroli przeprowadzanych przez GIODO wynika, iż niemal 80% przedsiębiorców nie stosuje lub nienależycie stosuje przepisy ustawy. Celem szkolenia jest zatem przekazanie uczestnikom w sposób usystematyzowany zakresu obowiązków spoczywających na przedsiębiorcach, pracodawcach oraz na samych pracownikach w zakresie ochrony danych osobowych. Podczas szkolenia omówione zostaną także najnowsze zmiany w przepisach ustawy nakładające dodatkowe obowiązki na przedsiębiorców.

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców wszystkich branż, pracodawców, pracowników oraz tych osób, które w zakresie swojego działania mają styczność z danymi osobowymi przekazywanymi w rozmaitej postaci.

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą teorii i praktyki związanej ze stosowaniem ustawy o ochronie danych osobowych oraz obowiązkami spoczywającymi na wszystkich podmiotach, które uczestniczą w procesie przetwarzania danych osobowych. Zapoznają się z podstawowymi terminami i definicjami, niezbędnymi procedurami oraz niezbędną dokumentacją z zakresu ochrony danych osobowych, a także z wiedzą dotyczącą odpowiedzialności grożącej za niezgodne z ustawą przetwarzanie danych osobowych.

Szkolenie poprowadzi pani Maja Grzegorczyk – wykładowca PFP, radca prawny, specjalista prawa pracy, trener z wieloletnim doświadczeniem, które przekłada się na umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień prawnych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu rezerwacji miejsca uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

Translate »