Data wydarzenia: 13.11.2017, 8:00
Miejsce:
Kategoria: wydarzenie

W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Po raz kolejny Regionalnym Koordynatorem wydarzenia została Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. ŚTP to międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

 

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej ilości firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Włączyć się w projekt można bardzo łatwo:

 

Jako partner – rejestrując się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl i zgłaszając chęć organizacji wydarzenia, które będzie powiązane tematycznie z przedsiębiorczością. Może to być szkolny konkurs na najlepszy biznesplan, bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców organizowane przez kancelarię prawną, szkolenie dla początkujących start-upowców z budowania sieci sprzedaży czy wchodzenia na zagraniczne rynki. Każdego, kto chce włączyć się w projekt w ten sposób, wesprze regionalny Koordynator projektu.

 

Jako uczestnik – wyszukując interesujące nas wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

Pragniesz wziąć udział w szkoleniu, wykładzie albo konferencji?

Sprawdź mapę wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Możesz również dodać własne wydarzenia rejestrując się jako partner.

Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

 

“W tym roku chcemy pokazać nie tylko Polakom, ale i naszym koleżankom i kolegom zza granicy, że polska gospodarka to nie tylko węgiel czy jabłka. Podczas tegorocznej edycji ŚTP pokażemy zaskakujące przykłady polskiej przedsiębiorczości z wszystkich zakątków naszego kraju. Przez ostatnie 10 lat polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój szczególnie małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się o najlepszych z nich i korzystali z ich oferty.

 

– mówią Justyna Politańska-Pyszko i Maria Drwięga z zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Termin dla organizatorów na rejestrację wydarzeń na stronie projektu upływa 31 października. Dziesiąta edycja ŚTP odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Włocławka, Prezydenta Grudziądza, Prezydenta Miasta Inowrocławia i m.st Warszawa. Projekt wspierają m.i. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Konferderacja Lewiatan, Kredytmarket.

 

Wśród licznych regionalnych partnerów znaleźli się: AIP Bydgoszcz, Kancelaria Centrum Prawa, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Lokalna Grupa Działania  „Gminy Powiatu Świeckiego”, Nokia, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy, Pracodawcy Pomorza i Kujaw, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, Starówka Office – Prezestrzeń dla bzinesu, Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, Wyższa Szkoła Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

 

Regionalny patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal Bydgoszcz.pl, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Metropolia Bydgoska.pl, Radio Pik oraz TVP3 Bydgoszcz.

Wszystkich informacji udziela Maciej Górecki: maciej.gorecki@barr.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów, organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2016 roku w ŚTP włączyło się  4100 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 4000 wydarzeń, w których wzięło udział 120 000 uczestników.

 

Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Fb: https://www.facebook.com/GEW.Poland/

Twitter: https://twitter.com/GEWPoland

Translate »