Ludzie, doświadczenie, pasja

W czym tkwi potencjał gospodarczy Bydgoszczy?

Bydgoszcz z sukcesem zmienia swój wizerunek z ośrodka przemysłowego na centrum nowoczesnej produkcji, technologii i usług. Jej industrialne tradycje stanowią ważny kontekst do tworzenia współczesnego charakteru miasta. Stabilne filary wzrostu gospodarczego zapewnia zdywersyfikowana gospodarka – obok silnego sektora produkcyjnego, intensywnie rozwija się tu rynek magazynowo-logistyczny oraz nowoczesne usługi dla biznesu. Atrakcyjna oferta inwestycyjna oraz przyjazny klimat do życia i prowadzenia biznesu sprawiają, że Bydgoszcz jest rynkiem mającym duży potencjał do dalszego wzrostu.

 

Tak dla rozwoju biznesu, jak i miasta, najważniejszym aspektem są dziś ludzie, którzy tworzą jego klimat, budują jego potencjał oraz definiują jego tożsamość – z dumą mogę powiedzieć, że to również ogromny atut Bydgoszczy. Bydgoszczanie to profesjonaliści z pasją, realizujący się w różnorodnych projektach obsługiwanych stąd na globalną skalę. To także liderzy biznesu, których otwarte umysły i kreatywne podejście pozwalają dynamicznie rozwijać lokalną gospodarkę. Jednocześnie z powodzeniem odnajdują oni w naszym mieście tak ceniony dziś „work-life balance”, czyli przestrzeń na rozwój kariery czy biznesu oraz na życie prywatne i realizowanie swoich pasji. To miejsce, gdzie równowaga ma wielką wartość.

 

Nasze miasto przyciąga coraz większe grono inwestorów i turystów, a zarazem dba o to, by być miejscem przyjaznym do życia. Bydgoszcz jest nie tylko najważniejszym w regionie ośrodkiem biznesowym i akademickim, lecz także kulturalnym i sportowym. To również najbardziej „zielone” miasto w Polsce, w którym mieszkańcy i goście mogą zaczerpnąć zdrowego relaksu w urokliwych parkach, kompleksach leśnych oraz na terenach nadrzecznych. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Serdecznie zapraszam.
Do zobaczenia w Bydgoszczy!

 

Rafał Bruski

Prezydent Miasta Bydgoszczy